Które drzwi są najbezpieczniejsze do Twego domu?

Drzwi są przymusowym detalem każdego obiektu. Bez nich byłby hermetycznie zamkniętą przestrzenią, do jakiej nie wolno ani wejść, ani wyjść. W zależności od miejsca, w jakim są instalowane, drzwi wolno podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Toteż drzwi dębowe zewnętrzne na wymiar spełniać muszą parę praktycznych funkcji. Muszą być w szczególe mocne i wytrzymałe. Odporne na próby włamania czy wyważenia – oto drzwi klasyczne. Drzwi powinny też wygłuszać dźwięki docierające z zewnątrz. Cecha ta jest przede wszystkim istotna, gdy budynek jest zlokalizowany w ruchliwej i hałaśliwej dzielnicy miasta.

W takim razie drzwi wewnętrzne drewniane na wymiar muszą być także odporne na wykrzywianie. Warunki panujące w budynku oraz poza nim różnią się. Inna jest temperatura i wilgotność powietrza. Różnice te zaznaczają się głównie zimą.

Wnętrze budynku jest ocieplane, a temperatura na zewnątrz w wielu przypadkach spada poniżej zera. Drzwi muszą być odporne na wywoływane przez to naprężenia. Ważna jest również zdolność zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Drzwi muszą w związku z tym być dobrze szczelne.