Blachy i blachowkręty – świetne połączenie

Blachy znajdują zastosowanie w lokalizacjach nadzwyczaj narażonych na nieprzydatne działanie środowiska naturalnego. Najczęstszym przeznaczeniem tego typu blachodachówek jest pokrycie dachów, w związku z czym blachy te nieustannie stykają się z wodą, wiatrem, śniegiem, gradem i słońcem. Żeby zapobiec niszczeniu dachów, trzeba przeprowadzać ich regularną konserwację. Każdego rodzaju blachy mają inne oczekiwania w tym zakresie.

Sprawiedliwy oraz troszczący się o dobro kontrahenta dystrybutor bezwzględnie ma obowiązek umieszczać wiadomości dotyczące fachowych wymogów blach w paczkach, w których blachy są dostarczane kontrahentowi – tam jest także informacja, jakie blachowkręty wykorzystywać. Oczekiwania te obejmują wzorce rozładunku, instalacji, gromadzenia i konserwacji. Aby blachy służyły przez długie lata jako bezpieczne oraz szczelne pokrycie dachu, należy dokumentnie przestrzegać dokładnych zaleceń producenta, a w razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie eksploatacji dachu skontaktować się z nim dosadnie, żeby zdobyć szczegółowe informacje.

Dachy wykonane z blach są wysoce narażone na działanie niesprzyjających czynników środowiskowych. Demolować je może słońce, deszcz, wiatr, a również znajdujące się w powietrzu materiały chemiczne oraz mchy oraz porosty. Na obecność tych dwóch minionych w wielu przypadkach skarżą się użytkownicy dachów. Rozwój porostów i mchów nie wynika jednak z niedostatecznego wyboru pokrycia dachu. Z blach udaje się je nadzwyczaj prędko usunąć.

Porosty oraz mchy pojawiają się na ogół na zacienionych obszarach dachu, np. na północnej połaci dachu lub w cieniu drzew. By je usunąć, najodpowiedniej jest stosować specjalne środki przeciwko porostom. Trzeba nim spryskać blachę przy użyciu słusznych środków ostrożności. Bez jakichkolwiek zahamowań wypada pamiętać o tym, że są to substancje wysoce toksyczne, w związku z czym warto zabezpieczyć rury i rynny. W razie jakichkolwiek kłopotów z usuwaniem mchów z blach wypada skontaktować się z fabrykantem lub wprawnymi monterami.